Według amerykańskich naukowców 9 na 10 kobiet nie zna swojego właściwego rozmiaru biustonosza.
ZATEM JAKI ROZMIAR WYBRAĆ!

Czasy, kiedy nasze babcie czy mamy, musiały swoje decyzje opierać na kilku podstawowych wymiarach (S czy M) to już przeszłość. Oczywiście mamy świadomość, że były to inne czasy, inne podejście kobiet do tej tematyki. Także inna dostępność i swoboda w zakupie bielizny, zarówno tej codziennej jak i intymnej. Obecnie mając coraz większą świadomość własnej kobiecości i seksualności temat wyboru a zarazem zakupu bielizny już nie jest taki prosty. Bielizna musi idealnie leżeć. Nie kupujemy już kawałka materiału aby zakryć intymne części ciała. Bielizna to już nie jedne majtki na każdą okazje a biustonosz nie ma chować a podkreślać, uwydatniać a zarazem trzymać biust na swoim miejscu. Świadomość dobrze dobranej bielizny nawet zakrytej ubiorem po szyję jest bezcenna.

Aby spełnić coraz większe wymagania swoich cennych klientek, producenci stosują coraz więcej rozmaitych wymiarów. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, poniżej postaramy się poradzić oraz odpowiedzieć na kilka nurtujących pytań przy wyborze rozmiaru bielizny.

Zasada doboru majtek jest bardzo prosta, zazwyczaj wystarczy zerknąć na rozmiar bluzki czy sukienki, którą obecnie nosisz. Pamiętaj, że 34-38 odpowiada najczęściej rozmiarowi S/M, 40-42 to L/XL, natomiast powyżej 42 to XXL. Dla pewności wystarczy zerknąć na tabelkę z wymiarami danego producenta. Wybierając konkretne modele bielizny np. bodystocking, możesz napotkać się na takie rozmiary jak S/M/L czy L/XL. Bez obaw. Wynika to z zastosowania przez danego producenta super elastycznej dzianiny, dzięki której uzyskujemy idealne dopasowanie do kobiecej sylwetki.

Przechodzimy zatem do głównego problemu jakim jest wybór prawidłowego rozmiaru biustonosza.

Pamiętaj: " Źle dobrany biustonosz nie tylko nie podkreśli walorów sylwetki, ale także sprawi, że będziesz wyglądać na pulchniejszą i bardziej przysadzistą niż jesteś".

Podstawy
na metce biustonosza znajdziemy dwie podstawowe informacje, określone liczbą i literą. Liczba określa obwód Twojej klatki piersiowej pod biustem. Standardowe biustonosze to zakres od 60 cm do 95-100 cm.
Literka na metce określa rozmiar miseczki. Rozmiary zarejestrowane w Polsce zaczynając od najmniejszej czyli A do największej R. Czyli prawidłowe dopasowanie musi być w obwodzie pod biustem i w biuście. Jak prawidłowo zrobić pomiar?

 

Pomiary

Na wydechu i za pomocą centymetra krawieckiego zmierz się  ciasno pod biustem. Pamiętaj aby nie zaokrąglać odczytanych wartości, ile odczytałaś tyle zapisz. Drugi pomiar stanowi większy problem, ponieważ w zależności od wielkości biustu inaczej dokonujemy pomiaru:

mały biust - pomiar w pozycji wyprostowanej i w miękkim staniku

średni biust - w przypadku biustu jędrnego, podniesionego pomiar w miękkim lub lekko usztywnianym staniku w pozycji wyprostowanej. Biust niejędrny, zniszczony - pomiar w miękkim lub lekko usztywnianym staniku w pozycji lekko pochylonej

duży biust - pomiar w pozycji lekko pochylonej, koniecznie w staniku miękkim lub lekko usztywnionym.

Teraz mając na uwadze powyższe zrób lekki wdech i dokonaj luźnego pomiaru w najszerszym miejscu w biuście. Tak samo jak przy poprzednim pomiarze, zapisz taką liczbę jaką odczytałaś.

Mamy już dokonane pomiary. Teraz od obwodu pod biustem odejmij 3-4 centymetry (gdy posiadasz na żebrach więcej tłuszczyku to nawet 5-6 centymetrów). Korektę robimy z dwóch powodów.

Po pierwsze bielizna po kilku założeniach staje się luźniejsza. Po drugie to nie na ramiączkach opierają się piersi. Stanik musi w miarę mocno ściskać żebra, żeby się nie przesuwał. A to dlatego, że piersi podtrzymywane są przez obwód a nie ramiączka jak myśli większość kobiet.

Liczymy Twój rozmiar

Twój rozmiar to różnica między wyliczonymi obwodami. Wielkość różnicy wskazuje wielkość miseczki. Odejmij zatem wynik jednego pomiaru od drugiego i zapisz wynik.

Różnica między obwodami:

10 - 11 centymetrów - miseczka A

12 - 14 centymetrów - miseczka B

14 - 16 centymetrów - miseczka C

16,5 - 19 centymetrów - miseczka D

i tak do R


Płacę przez PayU